Jemná kostička, košilové plátno bavlna

Neohodnoceno
Složení: bavlna
Šíře role: 0,75cm

Cena je uvedena za bežný metr.
Vyfocený výřez vzorku formát A4.
100 Kč / m
Skladem (10 m)
Zorka (Járová) Smetanová je významná česká restaurátorka, textilní výtvarnice a designérka. Neopomenutelnou část kariéry strávila prací pro ÚBOK (Ústav bytové a oděvní kultury Praha). Cílem ÚBOKu byla péče o technickou a estetickou kvalitu výrobků znárodněného československého průmyslu. Od rodiny paní Smetanové jsme se dozvěděli, že tvořila třeba zakázky například i pro Pražský hrad.
Zorčina autorská díla a tisky si naštěstí vzalo, díky paní Nině- která vše zařizovala, Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze do sbírek. Textile Mountain vám teď také nabízí zlomek materiálů, ze kterých paní Smetanová tvořila.

Složení: bavlna
Šíře role: 0,75cm


Cena je uvedena za bežný metr.


Vyfocený výřez vzorku formát A4.

Obecně doporučujeme pro všechny naše materiály před šitím vysrážet a pro praní a péči o ně používat pouze prostředky šetrné (nejen) k životnímu prostředí. Jsou šetrné i k Vám a Vaší pokožce, vláknům ze kterých jsou materiály zhotoveny a tím pádem Vám zaručí delší a pohodlnější nošení. Následné praní všech materiálů na 30 stupňů se osvědčilo ve většině případů jako dostačující, nejúspornější a nejekoligičtější, takže se přidáváme a doporučujeme též.
Kód Kód: T000811
Kategorie: Ostatní zachráněné látky
Barva: béžová, modrá
Druh: plátno
Prodejní množství: Metráž
Složení: bavlna
Štítky: modrá, bavlna, plátno, béžová, tisk, vzor