Vtipná šatovka Tiba Free Madeira, viskóza/len

Neohodnoceno

Složení: 20% len, 80% viskóza
Šíře role: 147 cm

Jak už název sám napovídá, jedná se o takový vtípek od designéra motivu, Parafráze na madeiru je naprosto zřetelná, svěží a originální. Takto byla původní látka opravdu nazvána.

Cena je uvedena za bežný metr.

315 Kč / m
Skladem (2,2 m)

Po uzavření továrny, ve které byla vyrobena se z ní stal "ležák", tak my nazýváme materiály, které zůstaly opuštěné a nevyužité nebo v nejhorším případě určené k zániku. Můžete ho adoptovat, zachránit a ušít z něj něco krásného, protože tento materiál si to opravdu zaslouží. Vyrobeno v Tibě v České republice.


  Tiba ovlivňovala prakticky chod celého kraje a podle dohledaných informací jako správný veliký podnik těch dob pořádala spoustu akcí a stála za kulturním děním v regionu.


Závody byly jednotlivé továrny- na našich cedulkách od látek se objevuje například Tiba Zálabí, Tiba Vorlech nebo přímo Tiba Dvůr králové (Tiba v Smidary, Tiba Beroun, Tiba Mostek,..).

Podle dohledaných (někdy až nostalgicky dojemných, příspěvků a komentářů bývalých pracovnic a pracovníků závodů v různých skupinách online se zdá že každá rodina měla nejenom své zástupce pracujíící v Tibě, ale že i Tiba byla jedna velká rodina.

Kód Kód: T002474
Kategorie: Zavřená továrna Tiba
Barva: bílá, béžová, černá, krémová
Druh: plátno, košilovina, šatovka
Prodejní množství: Metráž
Složení: len, viskóza

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: