Three Cats Shwe shwe bavlněné plátno, puntíček větší

Kód: T002183
Neohodnoceno
320 Kč / m
Radhošťská 5, Ihned k odeslání (4,4 m)

Složení: 100% bavlna
Šíře role: 82 cm

Cena je uvedena za bežný metr.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jednoho dne přišel email od paní Marcely a fotka vzorníčků od Mimi. V emailu stálo:


Milá Lenko,

dostala jsem na Vás kontakt od Mimi Lan Nguyen. Mimi mi psala, že Vám předala vzorníky jihoafrických látek, které jsem si přivezla z našeho žití v JARu. Díky manželově práci jsme posledních pár let žili na různých kontinentech a já si za tu dobu vypěstovala lásku k materiálům a pochopila, jak důležitá je udržitelnost v textilním průmyslu.

Látky shwe shwe měly být součástí projektu, který se z mnoha důvodů zhmotnil jen částečně. Zbytek látek jsem si přivezla do Evropy a myslela jsem si, že s nimi něco podniknu tady v ČR. Čas plyne a látky stále leží na Moravě, zatímco my se stěhujeme dál... je na čase dát látky do pléna, ať s nimi někdo šikovný tvoří. Jsou vyráběny původní metodou leptotisku pomocí původních měděných válcích ve firmě Da Gamma a váže se k nim celkem zajímavý příběh, který jsem dohledala na různých výstavách a muzeích v zemi. Viz. níže

Jsme na Moravě a můžu je teď převézt (nebo aspoň část) do Čech a až situace dovolí, stavila bych se za Vámi.

Přeju sílu a zdraví do příštích týdnů.

S pozdravem, Marcela


Původní podnik, který vyráběl látky s modrotiskem ve střední Evropě, byl nucen se přestěhovat před 2. sv. válkou do Anglie., z Anglie látky putovaly na lodích mj. do JAR, postupně si v nich našly oblibu selky tamních osadníku, nevěsty některých domorodých kmenů. V 2. pol. 20 stol. byl podnik přestěhován do JAR. Látky se staly symbolem žen bojujících proti dřívějšímu politickému režimu a v posledních několika letech se dostávají do popředí zájmu tamních módních návrhářů.

Zajímavost nakonec: Látky jsou tisknuté na původních měděných válcích, původně byly velmi silně škrobené, což je prý doposud přetrvávající zvyk z dob, kdy se látky převážely po moři a bylo tak činěno kvůli jejich ochraně a konzervaci.

Složení: 100% bavlna, materiál je již vysrážený. Doporučujeme prát na 40 stupňů
Výrobce: Three Cats South Africa, Da Gama Textiles

Doplňkové parametry

Kategorie: Textilní metráž
Barva: bílá, modrá
Druh: plátno, košilovina
Prodejní množství: Metráž
Složení: bavlna

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz