Sedmá generace 6/2022

Kód: 12465
Neohodnoceno
90 Kč / ks 90 Kč / 1 ks
Radhošťská 5, Ihned k odeslání (3 ks)

Zimní vydání časopisu Sedmá generace vydávané pod Hnutím Duha.

Papírová verze zasílaná ve fyzické podobě.

Pokud máte zájem o elektronickou verzi časopisu, napište to prosím do poznámky.

 

Více informací o časopise naleznete na www.sedmagenerace.cz

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jak na energetickou krizi? Kde jsou účty za teplo ještě v pořádku? Zvládneme solární reparát? Selhala klimatická konference COP27? Co nabízejí prezidentští kandidáti? Jaký byl letošní klimakemp? Proč univerzity stávkovaly za klima? K čemu je dobrá mapa sběrače? Jsou letošní vánoční trhy šetrné? Co dělá spolek Živá voda? Pomůže nám sociální fermentace? Co jsme viděli na Ji.hlavě? Jedeme vpřed i přes mrtvoly? Je malé nutné? Odpovědi nejen na tyto otázky najdete v novém čísle časopisu Sedmá generace.

V hlavním tématu se tentokrát věnujeme energetické a klimatické krizi. Představíme iniciativu Energie lidem, inspirujeme se řeckou komunitní energetikou, vydáme se do bioplynových Kněžic, zrekapitulujeme dekádu solární stagnace, přiblížíme obnovu veřejných budov a tipy na úspory ve školách, ohlédneme se za klimatickou konferencí v Egyptě, rozebereme mediální obraz stávkujících za klima a představíme environmentální nabídku prezidentských kandidátů.

Hovoříme s energetickým expertem Hnutí DUHA Jiřím Koželouhem, zástupci Univerzit za klima Ondřejem Altmanem a Terezou Martinovskou i se zakladatelkou spolku Na ovoce Kateřinou Kubánkovou, s níž probíráme mapu sběrače. Vydáme se na pátý ročník Klimakempu, navštívíme ekojesle v Nantes, školení dobrovolníků spolku Živá krajina i ne/šetrné pražské vánoční trhy.

Kulturní zahradě překládáme text norské umělkyně Evy Bakkelett Jak se stát kulturním aktivistou – manuál pro sociální fermentaci. Díky Marku Soškovi a Kristýně Kousalíkové zprostředkujeme letošní Ji.hlavu, následně reflektujeme filmy Návštěvníci a Restaurování spektra. Milovníky*ice knih by mohly zaujmout recenze Zvířat na silnicích, Nové klimatické války, Divokých kvašených nápojů nebo nového vydání Malé je milé od E. F. Schumachera.

K tomu všemu jako obvykle přidáváme pravidelné sloupky a rubriky: feministickou La Lupu, optimistickou Terrapii, dokumentární Nedej se! či přehledy nových knih (tentokrát pro děti), eko-událostí, vašich ohlasů a budoucích akcí.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz